ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի ներկայացուցիչները հոկտեմբերի 4-ին հանդիպել են ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին` հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը կարեւորել է ծրագրի շրջանակում Հունաստանի խորհրդարանի հետ համագործակցությունը:
Կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Հայ խորհրդարանականները պատրաստակամություն են հայտնել նպաստելու ծրագրի արդյունավետ իրականացմանը:
Հիշեցնենք, որ երկու տարի տեւողությամբ Թվինինգ ծրագրի իրականացումը վերապահվել է Հունաստանի եւ Իտալիայի խորհրդարաններին:

On October 4, the representatives of the RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations met with the Delegation led by the Head of the Hellenic side of the Twinning Project ‘Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) Oversight and Implementation’ Eleni Kanellopoulos.
Welcoming the guests, the Committee Chair Eduard Aghajanyan highlighted the cooperation with the Hellenic Parliament.
The sides debated issues of bilateral interest.
The Armenian parliamentarians expressed readiness for promoting the effective implementation of the Project.
Let us remind that the implementation of the Twinning Project with two-year duration was reserved to the parliaments of Greece and Italy.