Արթուր Խաչատրյանն ընտրվեց ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գեւորգ  Պապոյանի նախագահությամբ օգոստոսի 31-ին գումարեց արտահերթ նիստ:
Օրակարգը հաստատելուց հետո քննարկվեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը:
Գեւորգ Պապոյանը տեղեկացրեց, որ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում թեկնածու առաջադրելու իրավունքը, ըստ Դոնթի բանաձեւի, պատկանում է ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությանը: Խմբակցությունը գրավոր դիմել  եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել է Արթուր Խաչատրյանի թեկնածությունը: Պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը ներկայացրեց թեկնածուի կենսագրությունն ու աշխատանքային գործունեությունը:
Քվեարկության արդյունքում Արթուր Խաչատրյանն ընտրվեց ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:

Artur Khachatryan Elected Deputy Chair of NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs
On August 31, moderated by Gevorg Papoyan, the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs convened the extraordinary sitting.
After approving the agenda, the issue of electing the Deputy Chair of the Committee was debated.
Gevorg Papoyan has informed that according to the D’Hondt method, the right to nominate a candidate for the post of the Deputy Chair of the Committee belongs to the RA NA Armenia Faction. The faction applied in written form and nominated Artur Khachatryan as a candidate for the post of the Deputy Chair of the Committee. The MP Artsvik Minasyan presented the candidate’s biography and working activity.
As a result of voting, Artur Khachatryan was elected the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs.