Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը գումարեց արտահերթ նիստ
Էդուարդ Աղաջանյանի նախագահությամբ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն օգոստոսի 27-ին գումարեց արտահերթ նիստ, որի օրակարգում երկու հարց էր:
Հանձնաժողովի գործունեության աշխատակարգը հաստատելուց հետո պատգամավորները քննարկեցին հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Էդուարդ Աղաջանյանը տեղեկացրեց, որ ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունն այս պաշտոնում առաջադրել է Հայկ Մամիջանյանի թեկնածությունը:
Թեկնածուն ներկայացրեց իր կենսագրությունը եւ աշխատանքային ուղին, ապա բարձրաձայնեց հանձնաժողովի առաջիկա անելիքների վերաբերյալ իր պատկերացումները:

On August 27, moderated by Eduard Aghajanyan, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations convened the extraordinary sitting, on the agenda of which there were two items.
After approving the work order of the Committee’s activity, the deputies debated the issue of electing the Deputy Chair of the Committee. Eduard Aghajanyan informed that the RA NA With Honor Faction nominated Hayk Mamijanyan’s candidacy in this post.
The candidate presented his biography and work experience then voiced his ideas related to the upcoming works of the Committee.