Օգոստոսի 27-ին Սիսակ Գաբրիելյանի նախագահությամբ կայացավ ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը` օրակարգում ունենալով երեք հարց:
Հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը տեղեկացրեց, որ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում ընտրվելու համար ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրում է Թագուհի Ղազարյանի թեկնածությունը: Պատգամավորը հիշեցրեց, որ առաջադրումը կատարվում է` ելնելով ՀՀ ԱԺ հանձնաժողովների ձեւավորման սկզբունքից` Դոնթի բանաձեւից:
Քվեարկության արդյունքում Թագուհի Ղազարյանն ընտրվեց:
Այնուհետեւ պատգամավորները քննարկեցին եւ հաստատեցին հանձնաժողովի աշխատակարգը եւ հանձնաժողովի անդամների կողմից քաղաքացիների ընդունելության ժամանակացույցը:

On August 27, moderated by Sisak Gabrielyan, the first sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport was held, having three items on the agenda.
The Chair of the Committee Sisak Gabrielyan informed that the RA NA Civil Contract Faction nominated Taguhi Ghazaryan’s candidacy to be elected in the post for the Deputy Chair of the Committee. The MP reminded that the nomination was made based on the principle of the formation of the RA NA Committees: on the D’Hondt method.
As a result of voting, Taguhi Ghazaryan was elected.
Then the MPs debated and approved the work order of the Committee and the schedule of the reception for the citizens by the Committee members.