ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անունից Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ ելույթ ունեցավ Հայկ Կոնջորյանը
Օգոստոսի 26-ի նիստում ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ Հայկ Կոնջորյանը: Նա իր եւ խմբակցության անունից ներողություն խնդրեց վերջին մի քանի օրերին ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի ունեցած անընդունելի միջադեպերի կապակցությամբ եւ հույս հայտնեց, որ իրենք այսուհետ հնարավորինս կկանխեն նման միջադեպերը: Կոնջորյանն իր դիրքորոշումը հայտնեց նախորդ օրը նիստերի դահլիճում «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի վարքագծի վերաբերյալ՝ այն որակելով որպես հարված ՀՀ ժողովրդին:
Անդրադառնալով ծրագրի երկու կարեւոր բաղադրիչներին՝ երկրի ներսում իրավունքի եւ օրենքի դիկտատուրայի հաստատմանը եւ Հայաստանի շուրջ խաղաղ զարգացման դարաշրջանի բացմանը՝ Կոնջորյանը նշեց. «Մենք շարունակելու ենք այս հանձնառությունը եւ պատվով իրացնելու ենք ՀՀ ժողովրդի կողմից մեզ տրված մանդատը»:

Hayk Konjoryan Gives Speech on Behalf of NA Civil Contract Faction During Debate of Government Programme
At August 26 sitting, Hayk Konjoryan gave a speech on behalf of the RA NA Civil Contract Faction. On his behalf and the faction, he apologized for the unacceptable incidents that took place in the NA session hall during the last few days and expressed hope that from now on they would prevent such incidents as much as possible. Konjoryan presented his position on the behaviour of the Head of the Armenia Faction Seyran Ohanyan in the session hall the day before, qualifying it as a blow to the RA people.
Referring to two important components of the programme: the establishment of dictatorship of law in the country and the opening of the era of peaceful development around Armenia, Konjoryan noted: “We will continue this commitment and carry out the mandate given to us by the RA people with honor.”