Օգոստոսի 12-ին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպեց պատգամավոր, խորհրդարանում քրդական համայնքի ներկայացուցիչ Կնյազ Հասանովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ Հայաստանում ապրող քրդական համայնքի խնդիրներին: Խորհրդարանի ղեկավարը նշեց, որ նախատեսում է առաջիկայում հանդիպումներ ունենալ ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների հետ՝ տեղում ծանոթանալու նրանց խնդիրներին եւ աջակցելու դրանց լուծմանը:
Կնյազ Հասանովը շնորհակալություն հայտնեց Ազգային ժողովի նախագահին՝ թե՛ իր, եւ թե՛ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպելու ցանկություն հայտնելու համար, ինչը, ըստ պատգամավորի, վկայում  է Ալեն Սիմոնյանի՝ ազգային փոքրամասնությունների նկատմամբ հատուկ ուշադրության եւ վերաբերմունքի մասին:
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի իշխանություններին՝ համայնքի բարձրացրած խնդիրներին ժամանակին արձագանքելու համար, ինչի ապացույցն են արդեն վերանորոգված մի շարք ճանապարհներ»,-ընդգծեց Հասանովը:

On August 12, the NA President Alen Simonyan met with the representative of the Kurdish community in parliament Knyaz Hasanov.
During the meeting the problems of the Kurdish community in Armenia were touched upon. The Head of the parliament has noted that he plans to have meetings with the representatives of the national minorities in the near future to get acquainted with their problems and support their solution.
Knyaz Hasanov has thanked the President of the National Assembly for expressing wish to meet with him and the representatives of the community, which, according to the deputy, testifies to Alen Simonyan’s special attention and attitude towards the national minorities.
“I would like to express my thankfulness to the authorities of Armenia for responding to the problems raised by the community in time, and its evidence is already the repairing of a number of roads,” Hasanov underlined.