Քննարկվեց ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուի ընտրության հարցը
ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանը օգոստոսի 9-ին շարունակեց ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրության հարցի քննարկումը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրեց խմբակցության անդամ Անդրանիկ Քոչարյանի թեկնածությունը:
Թեկնածուի կենսագրությունը ներկայացրեց խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը: Նա կարեւորեց թեկնածուի մարդկային եւ մասնագիտական կարողությունները: «Վստահ եմ, որ Անդրանիկ Քոչարյանը պատվով կկատարի մշտական հանձնաժողովի նախագահի գործառույթները»,- ասաց Խաչատրյանը:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուն շնորհակալություն հայտնեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությանն իր թեկնածությունն առաջադրելու համար: Անդրանիկ Քոչարյանն իր խոսքում անդրադարձ կատարեց ԱԺ յոթերորդ գումարման ընթացքում իր գլխավորած ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի գործունեությանը: Նա բարձր գնահատեց մշտական հանձնաժողովին կից 2016 թվականի ապրիլին ծավալված ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի կատարած աշխատանքները:

Item of Electing Candidate for Chair of NA Standing Committee on Defense and Security Debated
On August 9, the first session of the RA NA eighth convocation continued the debate of the item on the election of the Chairs of the NA Standing Committees.
The Civil Contract Faction nominated the member of the faction Andranik Kocharyan as a candidate for the post of the Chair of the NA Standing Committee on Defense and Security.
The MP of the faction Armen Khachatryan presented the candidate’s biography. He highlighted the candidate’s human and professional skills. “I am sure that Andranik Kocharyan will carry out the functions of the Chair of the Standing Committee with honor,” Khachatryan said.
The candidate for the Chair of the NA Standing Committee thanked the Civil Contract Faction for nominating him. In his speech, Andranik Kocharyan referred to the activities of the NA Standing Committee on Defense and Security headed by him during the NA seventh convocation. He highly assessed the work done by the Inquiry Committee for Examining the Circumstances of the Military Activities of April 2016 adjunct to the Standing Committee.