Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան: Մինչ օրենսդրական աշխատանքը սկսելը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն առաջարկեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել հուլիսի 14-ին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով զոհված զինծառայողի հիշատակը:
Այնուհետեւ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ ԱԺ կազմը համալրած պատգամավոր Արա Մելիքջանյանը երդվեց:
Խորհրդարանն առաջին եւ երկրորդ ընթերցումներով քննարկեց եւ ընդունեց Կառավարության հեղինակած ««Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին», ԱԺ պատգամավորներ Վիկտոր Ենգիբարյանի, Նիկոլայ Բաղդասարյանի հեղինակած ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը, ««Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ «Հայաստան-Վրաստան սահմանային տարածաշրջանային ճանապարհի բարելավման ծրագիր» վարկային համաձայնագրի փոփոխությունը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը, ինչպես նաեւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները:

По инициативе Правительства созвана внеочередная сессия НС. Перед началом законодательной работы Председатель НС А.Мирзоян предложил минутой молчания память военнослужащего, погибшего 14 июля в результате инцидента на армяно-азербайджанской границе.
Затем, согласно ч.4 ст.33 «Регламента НС», принял присягу вошедший в состав НС депутат А.Меликджанян.
Парламент обсудил и принял в первом и втором чтениях предложенные Правительством проекты о внесении изменений и дополнений в законы «О государственной пошлине», «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы», Кодекс РА об административных правонарушениях, а также о ратификации Поправки к кредитному соглашению «Программа благоустройства пограничной региональной дороги Армения – Грузия» между РА и Азиатским банком развития.