Մայիսի 26-ին ԱԺ նիստում քննարկվեց Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի 2020 թվականի գործունեության մասին տարեկան հաղորդումը:
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը եզրափակիչ ելույթում անդրադարձավ պատգամավորների բարձրացրած հարցերին, տվեց պարզաբանումներ:
«Մենք սկսել ենք նեղացնել «ատելության խոսք» հասկացությունը` օգտագործելով 10-15 տարի առաջվա սահմանումները, սակայն դրա սահմանումները վերջին տարիներին բավականին ընդլայնվել են: Եթե առաջ դա կրոնական, ազգային,  ռասայական խմբերի նկատմամբ էր, ապա հիմա հակառակ հայացքներ, քաղաքական այլ տեսակետներ ունեցող անձանց հանդեպ ատելություն սերմանելն է»,- նշեց հանձնաժողովի նախագահը:

At May 26 NA sitting, the annual report on the activities of the Commission on Television and Radio of 2020 was debated.
In his final speech, the Chairman of the Commission on Television and Radio Tigran Hakobyan referred to the questions raised by the deputies and gave clarifications.
“We started to narrow down the concept of “hate speech,” using the definitions of 10-15 years ago, however its definitions were significantly expanded in the last years. If before it has been towards religious, national, racial groups then now it is for sowing hatred towards the people who have opposite views and other political viewpoints,” the Chairman of the Commission noted.