Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ:
Կողմերը շարունակել են նախորդ ամիս Երեւանում սկսած երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների եւ սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանն արտգործնախարարին տեղեկացրել է նախօրեին Ադրբեջանի կողմից կատարված սահմանային ոտնձգության վերաբերյալ, ինչին ի պատասխան Լանդսբերգիսը խոր անհանգստություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ եւ վստահեցրել, որ Եվրամիությունը գործուն քայլեր կձեռնարկի այս կապակցությամբ:

The Delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan on an official visit to the Republic of Lithuania met with the Minister of Foreign Affairs of Lithuania Gabrielius Landsbergis.
The sides continued the dialogue on bilateral relations, the Nagorno Karabakh problem, the reforms implemented in Armenia and expecting snap parliamentary elections launched in Yerevan in the previous month.
Ararat Mirzoyan informed that Foreign Minister about the border encroachment by Azerbaijan the day before, in response to which Landsbergis expressed deep anxiety on the created situation and assured that the European Union would undertake practical steps on this occasion.