Ապրիլի 28-ին գումարված ԱԺ արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկվեց ԱԺ պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանի հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը:
Հիմնական զեկուցող Վահագն Հովակիմյանը տեղեկացրեց, որ ընդունվել են Կառավարության ներկայացրած առաջարկները: Դրանք հիմնականում վերաբերում են Քրեական եւ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքերում օգտագործվող եզրույթները Ընտրական  օրենսգրքին համապատասխանեցնելուն: ՀՀ քրեական օրենսգրքին վերաբերող նախագծից հանվել է 154.10 նոր հոդվածը, որով առաջարկվում էր ընտրություններին մասնակցող կուսակցության (կուսակցությունների դաշինքի) կամ թեկնածուի վերաբերյալ կեղծ տեղեկություններ հրապարակելու համար սահմանել քրեական պատասխանատվություն:
Գլխադասային՝ Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրեց հանձնաժողովի անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանն էլ նշեց, որ ընդունվել են գործադիրի ներկայացրած առաջարկները, եւ Կառավարությունը նախաձեռնության վերաբերյալ չունի որեւէ առարկություն:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց նաեւ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սիսակ Գաբրիելյանի, Ալեն Սիմոնյանի, Բաբկեն Թունյանի, Կարեն Համբարձումյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում» փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Սիսակ Գաբրիելյանը նշեց, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում առաջարկներ չեն եղել:
Գլխադասային՝ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրեց հանձնաժողովի անդամ Հայկ Գեւորգյանը:

On April 28, at the NA extraordinary sitting the legislative package designing amendments and addenda to the RA Criminal Code authored by the NA deputy Vahagn Hovakimyan was debated for passing in the second reading and completely.
The key rapporteur Vahagn Hovakimyan informed that the proposals submitted by the Government were passed. They mainly refer to complying the terms being used in the codes on Criminal and Administrative offences with the Electoral Code. The new Article 154.10 was removed from the draft law on the RA Criminal Code, which proposed to set out criminal responsibility for publishing false information on the party (alliance of parties) or candidate taking part in the elections.
The member of the Standing (Head) Committee on State and Legal Affairs Arusyak Julhakyan presented the endorsement of the Committee.
The RA Deputy Minister of Justice Armen Hovhannisyan noted that the proposals submitted by the executive committee were passed, and the Government has no objection on the initiative.
The draft law on Amending the RA Tax Code authored by the deputies of the NA My Step Faction Sisak Gabrielyan, Alen Simonyan, Babken Tunyan, Karen Hambardzumyan was also debated in the second reading.
Sisak Gabrielyan noted that there were no proposals during the period from the first to the second reading.
The member of the Standing (Head) Committee on Economic Affairs Hayk Gevorgyan presented the endorsement of the Committee.