Աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Կենտրոնամերիկյան խորհրդարանի նախագահ Կարոլինա Ֆերնանդեսի գլխավորած պատվիրակությունն ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 26-ին այցելեց Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն:
Պատվիրակության անդամները շրջեցին կենտրոնում, ծանոթացան կրթական եւ աշխատանքային ծրագրերին: Հայ երիտասարդ սերնդի կրթական այս օջախում կիրառվում են 21-րդ դարի նորարարական տեխնոլոգիաներ:
Հյուրերն ունկնդրեցին Թումոյի ուսանողական երաժշտական խմբի՝ «Թմբաթա»-ի կատարումները, եղան նաեւ կենտրոնի կինոթատրոնում:

On April 26, the delegation led by the President of the Central American Parliament Carolina Fernández being in Armenia on a working visit accompanied by the deputy of the NA My Step Faction visited Tumo Center for Creative Technologies.
The members of the delegation took a tour in the Center, got acquainted with the educational and working programmes. In this educational center of the Armenian young generation innovative technologies of the 21st century are applied.
The guests listened to the performing of Tumo Student Musical Group – Tmbata, and also were in the cinema of the Center.