ԱԺ պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ու ամբողջությամբ ընդունման համար քննարկվեց ԱԺ ապրիլի 16-ի նիստում:
Հիմնական զեկուցող Վարղարշակ Հակոբյանն ընդգծեց, որ օրինագիծը նպատակ ունի առավել արդյունավետ դարձնելու համայնքում ճանապարհային երթեւեկության կազմակերպումը եւ կառավարումը: Ըստ այդմ, Կառավարության որոշմամբ հստակ պետք է սահմանվեն պատասխանատու լիազոր մարմինները:
Նշվեց, որ պատգամավորների կողմից գրավոր առաջարկներ չեն ներկայացվել, հետեւաբար օրինագիծը մնացել է անփոփոխ:
Հարակից զեկուցող պատգամավոր Տաթեւիկ Գասպարյանը ներկայացրեց գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը:
Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը նշեց, որ Կառավարությունը կողմ է առաջարկվող փոփոխություններին:

At April 16 NA sitting, the draft law on Amending the RA Law on Local Self-Government authored by the NA deputy Vagharshak Hakobyan was debated for completely adopting in the second reading.
The key rapporteur Vagharshak Hakobyan has underlined that the bill is aimed at making the organization and management of road traffic more efficient. According to it, responsible authorized bodies should be clearly defined by the decision of the Government.
It was noted that the written proposals were presented by the deputies, accordingly the draft law remained unchanged.
The co-rapporteur, the deputy Tatevik Gasparyan presented the endorsement of the Head Committee.
The Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan has stated that the Government is in favor of the proposed amendments.