Ապրիլի 13-ին ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց Արցախի դեմ սանձազերծված 44-օրյա պատերազմի հետեւանքով գերեվարված եւ անհետ կորած հայ զինծառայողների ծնողների եւ հարազատների հետ:
Կարեւորվեց Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների խնդիրը միջազգային կառույցներում բարձրաձայնելու հարցը:
Հանդիպման մասնակիցները Նաիրա Զոհրաբյանին փոխանցեցին գերեվարվածների վերաբերյալ փաստական տվյալներ՝ նշելով, որ տեղեկատվությունը նրանք վերցրել են ադրբեջանական «Տելեգրամ» եւ  սոցիալական այլ կայքերից:
Պատգամավորը վստահեցրեց, որ իրեն փոխանցած տեղեկատվությունը ամփոփելուց հետո կփոխանցի միջազգային մի շարք կառույցների, ինչպես նաեւ կներկայացնի ԵԽԽՎ  առաջիկա նիստում, որը մեկնարկելու է ապրիլի 19-ին:
Հայ ռազմագերիների վերաբերյալ տեղեկատվությունը կփոխանցվի նաեւ ՌԴ Պետական դումայի, ինչպես նաեւ Դաշնային խորհրդի այն պատգամավորներին, որոնց հետ Նաիրա Զոհրաբյանն աշխատում է հայ ռազմագերիների հարցով:

On April 13, the deputy of the RA NA Prosperous Armenia Faction Naira Zohrabyan met with the parents and the family members of the captives and the missing Armenian servicemen because of the unleashed 44-day war against Artsakh.
The item of voicing the problem of Armenian prisoners of war being kept in Azerbaijan in the international structures was highlighted.
The participants of the meeting transferred factual data on the captives to Naira Zohrabyan, noting that they had taken the information from the Azerbaijani Telegram and other social websites.
The MP assured that after summing up the information given to her she would transfer to a number of structures, as well as present it at the PACE upcoming meeting, which would begin on April 19.
The information on Armenian prisoners of war will also be transferred to the deputies of the RF State Duma, as well as the Council Federation, with whom Naira Zohrabyan works on the issue of Armenian prisoners of war.