Ապրիլի 13-ին ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց Արցախի դեմ սանձազերծված 44-օրյա պատերազմի հետեւանքով գերեվարված եւ անհետ կորած հայ զինծառայողների ծնողների եւ հարազատների հետ:
Կարեւորվեց Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների խնդիրը միջազգային կառույցներում բարձրաձայնելու հարցը:
Հանդիպման մասնակիցները Նաիրա Զոհրաբյանին փոխանցեցին գերեվարվածների վերաբերյալ փաստական տվյալներ՝ նշելով, որ տեղեկատվությունը նրանք վերցրել են ադրբեջանական «Տելեգրամ» եւ  սոցիալական այլ կայքերից:
Պատգամավորը վստահեցրեց, որ իրեն փոխանցած տեղեկատվությունը ամփոփելուց հետո կփոխանցի միջազգային մի շարք կառույցների, ինչպես նաեւ կներկայացնի ԵԽԽՎ  առաջիկա նիստում, որը մեկնարկելու է ապրիլի 19-ին:
Հայ ռազմագերիների վերաբերյալ տեղեկատվությունը կփոխանցվի նաեւ ՌԴ Պետական դումայի, ինչպես նաեւ Դաշնային խորհրդի այն պատգամավորներին, որոնց հետ Նաիրա Զոհրաբյանն աշխատում է հայ ռազմագերիների հարցով:

13 апреля депутат фракции «Процветающая Армения» Н.Зограбян встретилась с родителями и родственниками армянских военнопленных и без вести пропавших в результате 44-дневной войны, развязанной против Арцаха.
Подчеркнута важность поднятия в международных структурах вопроса армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане.
Участники встречи передали Н.Зограбян фактические сведения о пленных, отметив, что информация взята ими из азербайджанского Telegram и других социальных сетей.
Депутат заверила, что, обобщив предоставленную информацию, передаст ее ряду международных структур, а также представит на предстоящем 19 апреля заседании ПАСЕ.
Информация об армянских военнопленных также будет передана депутатам Госдумы и Совета Федерации РФ, с которыми Н.Зограбян работает по вопросу армянских военнопленных.