ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 9-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց  ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին:
Հեղինակն առաջարկում է ճանապարհային նշանների միջոցով  բարելավել միջհամայնքային ճանապարհների կահավորումը  եւ հստակեցնել այդ հարցում աշխատանքի բաժանումը: Այդ նպատակով առաջարկվում է վերաշարադրել օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 19-րդ կետը: Մասնավորապես, հստակեցվում է, թե որ մարմինն է պատասխանատու լինելու համայնքում ճանապարհային նշանների առկայության կամ դրանց բացակայության համար:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը հայտնեց, որ Կառավարության եզրակացությունը նախագծի վերաբերյալ դրական է:

9 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы рассмотрен во втором чтении и удостоился положительного заключения проект о внесении изменения в закон РА «О местном самоуправлении», предложенный депутатом фракции «Мой шаг» В.Акопяном.
Автор предлагает усовершенствовать оборудование межобщинных дорог дорожными знаками и уточнить разделение труда в этом вопросе. Для этого предлагается переизложить п.19 ч.1 ст. 35 вышеуказанного закона. В частности, уточняется, какой именно орган будет отвечать за наличие или отсутствие дорожных знаков в общине.
Заместитель министра территориального управления и инфраструктуры РА В.Тертерян отметил, что заключение правительства по проекту положительное.