Ապրիլի 7-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Մինչ նիստի մեկնարկը հանձնաժողովի նախագահը շնորհավորեց կանանց Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ:
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի ներկայացմամբ՝ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց ««ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթը:
Նշվեց, որ առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո կատարվել են մի շարք բովանդակային ու տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ:
Օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է ստեղծել հակակոռուպցիոն եւ վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարաններ,  ինչի արդյունքում կապահովվի կոռուպցիոն բնույթի գործերով մասնագիտացված քննությունը՝  նպաստելով կոռուպցիայի դեմ իրականացվող պայքարի արդյունավետության բարձրացմանը:

On April 7, the regular sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan was held. Before beginning the sitting, the Committee Chair congratulated the women on Motherhood and Beauty Day.
According to the RA Minister of Justice Rustam Badasyan, the package on Making Amendments and Addenda to the Constitutional Law the RA Judicial Code and the enclosed presented draft laws was debated in the second reading.
It was noted that a number of amendments of content and technical character after passing in the first reading were implemented.
It is proposed to create Anti-Corruption and Appellate Anti-Corruption Courts by the legislative package, as a result of which a specialized examination of corruption cases will be ensured promoting the increase of the efficiency of the fight against anti-corruption.