Ապրիլի 7-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Մինչ նիստի մեկնարկը հանձնաժողովի նախագահը շնորհավորեց կանանց Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ:
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի ներկայացմամբ՝ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց ««ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթը:
Նշվեց, որ առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո կատարվել են մի շարք բովանդակային ու տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ:
Օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է ստեղծել հակակոռուպցիոն եւ վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարաններ,  ինչի արդյունքում կապահովվի կոռուպցիոն բնույթի գործերով մասնագիտացված քննությունը՝  նպաստելով կոռուպցիայի դեմ իրականացվող պայքարի արդյունավետության բարձրացմանը:

7 апреля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна. Перед началом работы председатель комиссии поздравил женщин с Днем материнства и красоты.
По представлению министра юстиции РА Р.Бадасяна, во втором чтении рассмотрен пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в Судебный кодекс РА и смежные законы.
Отмечено, что после принятия в первом чтении внесен ряд изменений содержательного и технического характера.
Законодательным пакетом предлагается создание антикоррупционных и апелляционных судов, которые будут обеспечивать специализированное расследование коррупционных дел, способствуя повышению эффективности борьбы с коррупцией.