Արտակ Մանուկյան. Մենք գտնում ենք, որ պետական համակարգում աշխատանքը պետք է լինի արդարացի վարձատրվող, եւ բոլոր ջանքերը կգործադրենք, որ հնարավորությունների առկայության, կոռուպցիայի նվազեցման պարագայում համահունչ արդարացի վարձատրության համակարգեր լինեն, այդ թվում նաեւ ոստիկանության համակարգում: Բյուջետային քննարկումների համատեքստում բոլոր առաջնահերթությունները ֆիքսված են միջնաժամկետ ծախսային ծրագրերով, եւ հընթացս կանոնակարգումներ են տեղի ունենում:
Հայկ Կոնջորյան. Մենք չպետք է տարանջատում մտցնենք ոստիկանների, բուժաշխատողների, ուսուցիչների, զինծառայողների եւ մյուս աշխատողների միջեւ: Տարանջատումներ մտցնելը քաղաքական շահարկումների տիրույթում է: Օրենսդրությամբ սահմանված կարգով, հնարավորությունների առկայության դեպքում բոլորի աշխատավարձը բարձրացնելու ցանկություն ունենք:
Մարտի 26-ին կայացած խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ոստիկանների աշխատավարձերի գրեթե 100 տոկոսով բարձրացման նպատակահարմարության հարցի առնչությամբ նման կարծիք հայտնեցին «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները:

Артак Манукян: Считаем, что работа в государственной системе должна оплачиваться справедливо, и при наличии возможностей и в условиях снижения коррупции мы приложим все усилия для создания справедливой системы оплаты труда, в том числе в системе полиции. В контексте бюджетных обсуждений все приоритеты фиксируются в среднесрочных планах расходов и по ходу регламентируются.
Айк Конджорян: Мы не должны делать различий между полицейскими, медработниками, учителями, военнослужащими и другими работниками. Введение дифференциации    сфера политических спекуляций. В соответствии с законодательством, хотим при наличии возможностей  увеличить зарплату всем.
В ходе парламентских брифингов 26 марта депутаты фракции «Мой шаг» высказали такое мнение по вопросу целесообразности повышения зарплаты полицейских почти на 100%.