Մարտի 19-ին տեղի ունեցավ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանի եւ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի համանախագահ Անդրիուս Կուբիլիուսի առցանց հանդիպումը:
Կողմերն անդրադարձան սույն թվականի ապրիլի 19-ից 20-ը կայանալիք լիագումար նստաշրջանին` քննարկելով նստաշրջանի օրակարգը եւ դրա շրջանակում նախատեսվող նախաձեռնությունները:
Անդրիուս Կուբիլիուսը շնորհավորեց Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի լիարժեք ուժի մեջ մտնելու կապակցությամբ` հույս հայտնելով, որ այն կարեւոր կապող օղակ  կլինի Հայաստանի եւ Եվրամիության միջեւ: Կողմերն ընդգծեցին նաեւ Եվրանեսթ ԽՎ շրջանակում սերտ համագործակցության կարեւորությունը, ինչպես նաեւ այս հարթակում ակտիվություն ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը:

19 марта состоялась онлайн-встреча главы делегации НС РА в Парламентской ассамблее (ПА) Евронест В.Енгибаряна и сопредседателя П A Евронест А.Кубилюса.
Стороны коснулись намеченной на 19-20 апреля с.г. пленарной сессии, обсудив ее повестку дня и предусмотренные инициативы.
А.Кубилюс поздравил с полноценным вступлением в силу Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, выразив надежду, что оно станет важным связующим звеном между Арменией и Евросоюзом. Стороны также подчеркнули важность тесного сотрудничества в рамках ПА Евронест, необходимость проявлять активность на этой платформе.