Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկեց ՀՀ հարկային օրենսգրքում Կառավարության կողմից առաջարկվող փոփոխությունները եւ լրացումները: Նախատեսվում է կարգավորել էլեկտրոնային եղանակով էլեկտրոնային փաստաթղթերի ծանուցման ընթացակարգը:
Հետայսու պարտադիր ծանուցման ենթակա փաստաթղթերը հարկ վճարողի անձնական էջում տեղադրելու անհնարինության կամ տեղադրելու օրից հետո 5 աշխատանքային օրվա ժամկետում հարկ վճարողի կողմից նշված էջ մուտք չգործելու դեպքերում ծանուցումն իրականացվելու է ՀՀ հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում տեղադրելու միջոցով:
Ըստ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանի՝ հարկային մարմնի հաշվետվություների ներկայացման էլեկտրոնային կառավարման համակարգի անձնական էջ մուտք գործելու պահին հարկ վճարողը կհամարվի պատշաճ ծանուցված:

Налогоплательщик считается извещенным надлежащим образом с момента доступа к персональной странице
Парламент рассмотрел во втором чтении и полностью предложенные правительством изменения и дополнения в Налоговый кодекс РА. Намечается урегулировать процедуру извещения об электронных документах в электронном виде.
Отныне в случае невозможности размещения документов, подлежащих обязательному уведомлению, на персональной странице налогоплательщика или в течение 5 рабочих дней со дня публикации, в случае, если налогоплательщик не заходит на указанную страницу, уведомление   будет осуществляться путем размещения на официальном интернет-сайте публичных извещений РА.
Председатель Комитета государственных доходов (КГД) РА Э.Ованнисян отметил, что налогоплательщик будет считаться извещенным надлежащим образом с момента доступа к персональной странице системы электронной отчетности налогового органа.