Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկեց ՀՀ հարկային օրենսգրքում Կառավարության կողմից առաջարկվող փոփոխությունները եւ լրացումները: Նախատեսվում է կարգավորել էլեկտրոնային եղանակով էլեկտրոնային փաստաթղթերի ծանուցման ընթացակարգը:
Հետայսու պարտադիր ծանուցման ենթակա փաստաթղթերը հարկ վճարողի անձնական էջում տեղադրելու անհնարինության կամ տեղադրելու օրից հետո 5 աշխատանքային օրվա ժամկետում հարկ վճարողի կողմից նշված էջ մուտք չգործելու դեպքերում ծանուցումն իրականացվելու է ՀՀ հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում տեղադրելու միջոցով:
Ըստ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանի՝ հարկային մարմնի հաշվետվություների ներկայացման էլեկտրոնային կառավարման համակարգի անձնական էջ մուտք գործելու պահին հարկ վճարողը կհամարվի պատշաճ ծանուցված:

The parliament debated the amendments and the addenda to RA Tax Code being proposed by the Government in the second reading and for completely passing it. It is designed to regulate the procedure of the notice of the electronic documents via electronic means.
From now on the documents subject to obligatory notice in cases of the impossibility of posting on the taxpayer’s personal page or not entering into the mentioned page by the taxpayer within five working days after posting it will be carried out through posting the RA public notices on the official internet website.
According to the Chairman of the RA State Revenue Committee Edvard Hovhannisyan, the taxpayer will be considered decently notified at the moment of entering into personal page of the electronic management system of presenting reports of the inspectorate.