Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հանդիպել են հանձնաժողովին կից գործող ՓՄՁ համագործակցության աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչների հետ:
Ընդգծելով համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու կարեւորությունը՝ Բաբկեն Թունյանը նշել է, որ կառույցն առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները ներկայացնելու յուրօրինակ հարթակ կդառնա:
Նա տեղեկացրել է, որ գործելու է նաեւ տնտեսական հարցերի արագ արձագանքման աշխատանքային խումբ, որի նպատակն է գործարարների առջեւ ծառացած խնդիրների հրատապ լուծումը:
ՓՄՁ ասոցիացիայի անդամները եւս կարեւորել են համագործակցության անհրաժեշտությունը՝ առաջարկելով առկա խնդիրների ամբողջական գույքագրում եւ, ըստ առաջնահերթության, հանդիպում-քննարկումների կազմակերպում:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ շահութահարկին, պետական գնումներին վերաբերող օրենսդրական կարգավորումներին, տրանսպորտային ցանցի գործունեությանը, ճանապարհային բեռնափոխադրումներին, գյուղատնտեսական կոոպերատիվներին, ներդրումներին վերաբերող հարցերին:

2 декабря члены Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна  встретились с представителями действующей при комиссии рабочей группы по сотрудничеству с малыми и средними предпринимателями (МСП).
Подчеркнув важность совместной реализации работ, Б.Тунян отметил, что структура станет своеобразной площадкой для представления существующих проблем и поисков путей их решения.
Он сообщил, что будет функционировать также рабочая группа по экстренному реагированию на экономические вопросы, цель которой – скорейшее разрешение возникших перед предпринимателями проблем.
Члены ассоциации МСП также особо выделили необходимость сотрудничества, предложив целый список существующих проблем и организации встреч-обсуждений.
В ходе дебатов затронуты также вопросы, касающиеся налога на прибыль, законодательного регулирования государственных закупок, функционирования транспортной сети,   дорожных грузовых перевозок, сельскохозяйственных кооперативов, инвестиций.