Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հանդիպել են հանձնաժողովին կից գործող ՓՄՁ համագործակցության աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչների հետ:
Ընդգծելով համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու կարեւորությունը՝ Բաբկեն Թունյանը նշել է, որ կառույցն առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները ներկայացնելու յուրօրինակ հարթակ կդառնա:
Նա տեղեկացրել է, որ գործելու է նաեւ տնտեսական հարցերի արագ արձագանքման աշխատանքային խումբ, որի նպատակն է գործարարների առջեւ ծառացած խնդիրների հրատապ լուծումը:
ՓՄՁ ասոցիացիայի անդամները եւս կարեւորել են համագործակցության անհրաժեշտությունը՝ առաջարկելով առկա խնդիրների ամբողջական գույքագրում եւ, ըստ առաջնահերթության, հանդիպում-քննարկումների կազմակերպում:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ շահութահարկին, պետական գնումներին վերաբերող օրենսդրական կարգավորումներին, տրանսպորտային ցանցի գործունեությանը, ճանապարհային բեռնափոխադրումներին, գյուղատնտեսական կոոպերատիվներին, ներդրումներին վերաբերող հարցերին:

Meeting with Members of SME Working Group for Cooperation
On December 2, the members of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan met with the representatives of the Small and Medium Enterprises Working Group (SMEWG) for Cooperation functioning adjunct to the Committee.
Underlining the importance of implementing joint works, Babken Tunyan noted that the structure would become a special platform to present the existing problems and the ways of their solution.
He has informed that an Immediate Response Working Group on Economic Issues functions, and   its goal is the urgent solution of the problems facing the businessmen.
The members of the Small and Medium Enterprises (SME) also highlighted the necessity of cooperation, proposing to make complete inventory, and as priority, to organize meeting-discussions.
During the meeting, the participants touched upon items on profit tax, legislative regulations concerning the state purchases, the activities of the transport network, the road freight transportation, the agricultural cooperatives and the investments.