Հոկտեմբերի 21-ին Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Աննա Կոստանյանի, Մխիթար Հայրապետյանի, Վահագն Թեւոսյանի, Արթուր Մանուկյանի, Արման Եղոյանի հեղինակած «Կինեմատոգրաֆիայի մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում» լրացումներ կատարելու մասին», «ՀՀ հարկային օրենսգրքում» լրացումներ կատարելու մասին», «Մաքսային կարգավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկումը հետաձգվել է մինչեւ երկու ամիս ժամկետով: Նույն ժամկետով հետաձգվել է նաեւ «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծի քննարկումը:
Օրենքների նախագծերի քննարկումները հետաձգվել են` համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 71-րդ հոդվածի 3-րդ մասի:

On October 21, the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport moderated by Mkhitar Hayrapetyan was held.
The debate of the draft laws on Cinematography authored by the RA NA deputies Anna Kostanyan, Mkhitar Hayrapetyan, Vahagn Tevosyan, Artur Manukyan, Arman Yeghoyan, on Making Addenda to the RA Code on Administrative Offences, on Making Addenda to the RA Tax Code, on Making Addenda to the RA law on Customs Settlement was postponed up to two months. The debate of the bill on Making Amendments and Addenda to the RA law on Education was also postponed with the same term.
Under Article 71.3 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, the debates of the draft laws were postponed.