ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 21-ին նիստ է գումարել:
Օրակարգում ընդգրկված էին ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանի, Մխիթար Հայրապետյանի, Արման Բաբաջանյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին», Կառավարության հեղինակած «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթները եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 71-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկումը հետաձգվել է մինչեւ երկամսյա ժամկետով:

On October 21, the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Andranik Kocharyan convened a sitting.
The packages of the draft law on Making Addenda to the law on Military Service and the Serviceman’s Status authored by the RA NA deputies Andranik Kocharyan, Mkhitar Hayrapetyan, Arman Babajanyan, on Making Amendments to the RA law on Ensuring Road Traffic Security and the enclosed presented draft laws and the draft law on Making Addenda to the RA law on Military Service and the Serviceman’s Status authored by the RA NA deputy Mkhitar Hayrapetyan were included in the agenda.
In accordance with Article 71.3 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, the debate of the legislative initiatives was postponed for two months.