ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 30-ին Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ նիստ է գումարել:
Օրակարգում ընդգրկված է եղել 3 օրենսդրական նախաձեռնություն:
Հեղինակների առաջարկով մինչեւ երկու ամսով հետաձգվել է Կառավարության հեղինակած «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Լիլիթ Մակունցի, Գեւորգ Պապոյանի հեղինակած «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արթուր Դալլաքյանի, Արտյոմ Ծառուկյանի, Արթուր Գրիգորյանի հեղինակած «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի քննարկումը:

On September 30, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan convened a sitting.
Three legislative initiatives were included in the agenda.
By the authors’ proposal, the debate of the draft laws on Making Addendum to the Law on the Programme of the State Property Privatisation for 2017-2020 authored by the Government, on Amending the RA Law on Purchases authored by the RA NA deputies Lilit Makunts, Gevorg Papoyan and on Making Addendum to the Law on Compulsory Insurance of Responsibility Stemming from the Use of Automobile Transport Means authored by Artur Dallakyan, Artyom Tsarukyan, Artur Grigoryan was postponed up to two months.