Սեպտեմբերի 22-ին եւ 23-ին Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում գործող «Իրավական մոտարկման լաբորատորիա/LegAL»-ի հետ համատեղ կազմակերպել էր երկօրյա աշխատանքային սեմինար՝ «Խորհրդարանի դերը օրենսդրական մոտարկման գործընթացում» թեմայով:
Ազգային ժողովի աշխատակիցների համար թեման ներկայացրել է «Իրավական մոտարկման լաբորատորիա/LegAL» Ժան-Մոնե մոդուլի գիտական համակարգող դոկտոր Աննա Խվորոստիանկինան: Ներկաները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու օրենսդրական մոտարկման գործընթացի մեխանիզմներին, Եվրոպական միության եւ առանձին երկրների փոխգործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Նշենք, որ լաբորատորիան Երեւանում բացվել է 2019 թվականին եւ ֆինանսավորվում է Եվրամիության Էրազմուս+ ծրագրի կողմից:
Սեմինարի ավարտին կողմերն արձանագրել են, որ համագործակցությունը ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ «Իրավական մոտարկման լաբորատորիա/LegAL»-ի միջեւ արդյունավետ էր եւ կլինի շարունակական:

On September 22 and 23, the Standing Committee on European Integration of the National Assembly jointly with the Legal Approximation Laboratory/LegAL functioning in Yerevan V. Brusov State University organized two-day working seminar on the theme The Role of the Parliament in the Legislative Approximation Process.
The Scientific Coordinator Doctor Anna Khvorostiankina of Jean-Monnet Module Legal Approximation Laboratory/LegAL presented the theme for the employees of the National Assembly. The attendees had an opportunity to get acquainted with a number of issues concerning the legislative approximation process mechanisms and the cooperation of the European Union and certain countries.
Let us note that the Laboratory was opened in Yerevan in 2019 and is financed by the Erasmus + Programme of the European Union.
At the end of the seminar the parties stated that the cooperation between the NA Standing Committee on European Integration and the Legal Approximation Laboratory/LegAL was effective and would be continuous.