Քանի որ Մարտին Գալստյանն Ազգային ժողովի ԱԺՈ-001-Ա որոշմամբ ընտրվել է Կենտրոնական բանկի նախագահ եւ լիազորություններն ստանձնում է հունիսի 13-ից, այդ կապակցությամբ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է արձանագրություն Մարտին Գալստյանի՝ Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ:
«Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի ԱԺՈ-001-Ա որոշումը եւ Մարտին Գալստյանի  դիմումը Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի իր լիազորությունները դադարած համարելու մասին, «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի համաձայն՝ Մարտին Գալստյանի՝ Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի լիազորությունները 2020 թվականի հունիսի 13-ից համարել դադարած»,-նշված է արձանագրության մեջ։

As Martin Galstyan has been elected Chairman of the Central Bank by the decision NAD-001-A of the National Assembly and assumes the authorities from June 13, on that occasion the NA Speaker Ararat Mirzoyan has signed a protocol on suspending the authorities of the member of the Central bank Council Martin Galstyan.
“Taking as a basis the decision NAD-001-A of the National Assembly and Martin Galstyan’s application on considering suspended his authorities of the member of the Central Bank Council, pursuant to Article 147 of the Constitutional Law NA Rules of Procedure consider the authorities of the member of the Central bank Council Martin Galstyan suspended from June 13,” the Protocol reads.