Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ գումարել է արտահերթ նիստ՝ քննարկելու ապրիլի 28-ին գումարված արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված եւ քննարկումն ընդմիջված «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» նախագծի վերաբերյալ ներկայացված գրավոր առաջարկները:
Հիշեցնենք, որ նախաձեռնությամբ առաջարկվում է թույլատրել ՀՀ կառավարությանը՝ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից որպես պանդեմիա ճանաչված կորոնավիրուսային վարակի դեմ պայքարի, հիվանդության տարաբնույթ, այդ թվում նաեւ՝ տնտեսական եւ ֆինանսական, հետեւանքների չեզոքացման եւ վերացման նպատակով փոփոխություններ կատարել ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեում:
Նախագծի վերաբերյալ առաջարկ էր ներկայացրել միայն ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը՝ առաջարկելով բյուջեով նախատեսված հատկացումների վերաբաշխում իրականացնել մինչեւ 10 տոկոսի սահմաններում՝ գործող 3 տոկոսի փոխարեն, որի վերաբերյալ Կառավարությունը հայտնել է բացասական դիրքորոշում:

On April 29, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Artak Manukyan convened an extraordinary sitting to debate the recommendations in written form on the draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on the RA State Budget for 2020 included in the agenda of the extraordinary sitting convened on April 28 and then being it interrupted.
Let us remind that the initiative proposes to let the RA Government to amend the RA State Budget for 2020 for the fight against the coronavirus infection recognized as pandemic by the World Health Organization (WHO), and neutralizing and eliminating the various, including the economic and financial consequences of the disease.
The deputy of the NA My Step Faction Hamazasp Danielyan was the only one to present a recommendation on the draft law.