Մարտի 12-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանն ու «Հայաստանի գյուղատնտեսական դաշինք» ՀԿ համանախագահ Հայկ Մինասյանը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր։
Մանե Թանդիլյանը նշել է, որ ամեն ինչ արվում է, որպեսզի հուշագիրը դառնա գործուն մեխանիզմ եւ նպաստի տվյալ ոլորտի խնդիրների քարտեզագրմանն ու լուծմանը։ Նա կարեւոր է համարել գյուղատնտեսության բնագավառի օրենսդրական դաշտի կատարելագործումը, միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցումը։ Ընդգծվել է երկուստեք արդյունավետ գործակցության կարեւորությունը։
Մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արտակ Մանուկյանը համատեղ աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման գործում կարեւորել է մասնագիտական քննարկումները՝ ոլորտի զարգացմամբ մտահոգ կառույցների հետ։ Շեշտադրվել է նպատակային գործակցության անհրաժեշտությունը։
Հյուրերը ներկայացրել են կազմակերպության ստեղծման նախապատմությունը, գործունեության նպատակները, ձեռք բերված հաջողությունները։ Անդրադարձ է կատարվել գյուղատնտեսության ոլորտում առկա հիմնախնդիրներին։ Առաջիկայում շահագրգիռ կողմերի հետ կկազմակերպվեն անասնաբուժության բնագավառի վերաբերյալ քննարկումներ։

On March 12, the Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Mane Tandilyan and the Head of Shen NGO, the Co-Chair of the NGO Agricultural Alliance of Armenia Hayk Minassian signed a Memorandum of Cooperation.
Mane Tandilyan has noted that they do their best to make the Memorandum as a functioning mechanism and to promote the mapping and solution of the problems of the given sphere. She considered important the upgrading of the legislative field of the agricultural sphere and the compliance with the international standards. The importance of the effective cooperation from both sides was underlined.
In the rise of the efficiency of the joint works the Deputy Chair of the Standing Committee Artak Manukyan emphasized the professional discussions with the structures being concerned about the development of the sphere. The necessity of the expedient cooperation was stressed.
The guests presented the background of the creation of the organization, the goals of the activity and the reached successes. The participants touched upon the problems existing in the sphere of agriculture. In the near future discussions on the veterinary sphere will be organized with stakeholders.