ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Քուվեյթ բարեկամական խմբի ղեկավար Գոռ Գեւորգյանը, խմբի անդամեր ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Նարեկ Մկրտչյանը, Լուսինե Բադալյանը, ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Բաղդասարյանը մարտի 2-ին  հանդիպել են Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաուաֆ Ալ Էնեզիի հետ:
Կարեւորելով գործընկերակցական հարաբերությունները տարածաշրջանի երկրների հետ՝ բարեկամական խմբի ղեկավարը նշել է, որ հայերն, առհասարակ,  ուրույն տեղ են զբաղեցնում Մերձավոր Արեւելքում եւ պատմականորեն կապված են արաբ ժողովրդի հետ: Գոռ Գեւորգյանի ներկայացմամբ՝ 1994 թվականին է Հայաստանի եւ Քուվեյթի Պետության միջեւ ստորագրվել դիվանագիտական հարաբերությունների մեկնարկի մասին համապատասխան փաստաթղթեր, 2002 թվականին ձեւավորվել է Հայաստան-Քուվեյթ խորհրդարանական բարեկամական խումբը, 2011 թվականին Հայաստանում հիմնվել է Քուվեյթի դեսպանություն: Նա նշել է, որ Հայաստանը շահագրգիռ է խորացնելու Քուվեյթի հետ հարաբերությունները քաղաքական, խորհրդարանական, տնտեսական հարթություններում, ընդգծել, որ փոխգործակցության զարգացման լայն հեռանկարներ կան մի շարք ոլորտներում:
Բարեկամական խմբի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Ղարաբաղյան հակամարտության հարցում չափավոր եւ կառուցողական դիրքորոշում ցուցաբերելու համար: Նա հավաստիացրել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստակամ է Քուվեյթի Պետության հետ սերտ համագործակցության:
Նաուաֆ Ալ Էնեզին կարեւորել է միջխորհրդարանական հարաբերությունների հետագա զարգացումը եւ այդ հարցում բարեկամական խմբերի դերակատարումը: Խոսելով երկու երկրների միջեւ առեւտրատնտեսական ներուժի օգտագործման հնարավորությունների մասին՝ դեսպանն անդրադարձել է գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության, կրթական ոլորտներում հնարավոր համագործակցությանը, ներդրումներին:
Պատգամավորները մտքեր են փոխանակել գյուղատնտեսությանը, ճանապարհաշինությանը, Երեւան-Քուվեյթ ուղիղ թռիչքների կազմակերպմանը, քուվեյթյան աշխատաշուկայում հայ մասնագետների ներգրավմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:

2 марта руководитель группы дружбы Армения – Кувейт Г.Геворкян, члены группы Н.Мкртчян, Л.Бадалян (“Мой шаг”), Г.Багдасарян (“Лусавор Айастан”) встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Государства Кувейт в РА Науафом Аль Энези.
Подчеркнув важность партнерских отношений со странами   региона, руководитель группы дружбы отметил, что армяне в целом занимают особое место на Ближнем Востоке и исторически связаны с арабским народом. По Геворкяну, в 1994 г. подписаны соответствующие документы об установлении дипломатических отношений между Арменией и Кувейтом, в 2002 г. – сформирована парламентская группа дружбы   Армения – Кувейт, в 2011 г. в РА открыто посольство Кувейта. Он отметил, что   Армения заинтересована в углублении отношений с Кувейтом в политической, парламентской, экономической плоскостях, подчеркнул наличие широких перспектив развития взаимодействия в ряде сфер.
Руководитель группы дружбы поблагодарил за умеренную и конструктивную позицию по Нагорно-Карабахскому конфликту. Он заверил, что НС РА готово к тесному сотрудничеству с Государством Кувейт.
Науаф Аль Энези подчеркнул важность развития межпарламентских отношений и роль групп дружбы в данном вопросе. Коснувшись возможностей использования торгово-экономического потенциала двух стран, посол обратился к сотрудничеству в сельскохозяйственной, туристической, образовательной сферах, инвестициям.
Депутаты обменялись мнениями по вопросам сельского хозяйства, дорожного строительства, организации прямого авиасообщения Ереван – Кувейт, привлечения армянских специалистов на кувейтский рынок труда.