Հունվարի 18-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը երկկողմ զրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ:
Արարատ Միրզոյանը կարծիք է հայտնել, որ այսօր կայացած Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ ընդլայնված նիստը մեծ կարեւորություն ուներ գնահատական տալու համար Բաքվում 30 տարի առաջ տեղի ունեցած հայերի ջարդերին: Նիստը պատմական որակելով՝ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ հանձնառու ենք ջարդերի զոհերի եւ նրանց ժառանգների արդարացի հատուցման գործընթացում:
Աշոտ Ղուլյանը, շնորհակալություն հայտնելով իր գործընկերոջը նման ձեւաչափով միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստը կազմակերպելու համար, նշել է, որ նախորդ մեկ տարվա ընթացքում երկու խորհրդարանների միջեւ տարբեր ձեւաչափերով համագործակցության կայուն հիմքեր են ստեղծվել:
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակն անձնապես շնորհակալություն է հայտնել Աշոտ Ղուլյանին՝ համատեղ գործընկերային աշխատանքի համար եւ վստահություն հայտնել, որ փոխգործակցության այս որակը կպահպանվի նաեւ ԱՀ նոր գումարման Ազգային ժողովի հետ սպասվող ընտրություններից հետո, որոնք պիտի լինեն ազատ, թափանցիկ եւ մրցակցային:

NA Speaker of Armenia Ararat Mirzoyan Has a Talk with Speaker of Artsakh Parliament Ashot Ghulyan
On January 18, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan had a talk with the Speaker of the National Assembly of Artsakh Republic (AR) Ashot Ghulyan.
Ararat Mirzoyan opined that today the special expanded sitting of Armenia-Artsakh Inter-Parliamentary Committee had great importance for giving assessment to the Armenians’ pogroms occurred 30 years ago in Baku. Qualifying the sitting historical the NA Speaker has underlined that they are committed to the process of fair compensation of pogrom victims and their heirs.
Thanking his colleague for organizing the Inter-Parliamentary Committee sitting in such format Ashot Ghulyan noted that during the previous one year firm bases of cooperation in different formats had been created between the two parliaments.
The Speaker of the Parliament of Armenia personally thanked Ashot Ghulyan for joint partnership work and expressed confidence that this quality of cooperation with the National Assembly of the AP new convocation would be preserved after the expecting elections which should be free, transparent and competitive.