Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կաի Կաարելսոնին:
Զրուցակիցները քննարկել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների ընդլայնման հեռանկարները: Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է երկու երկրների խորհրդարանների համանուն հանձնաժողովների միջեւ համագործակցության զարգացումը, հնարավոր փոխայցելությունները, որոնց ընթացքում հնարավոր կլինի քննարկել երկկողմ կապերի սերտացմանն առնչվող հարցեր:
Դեսպանը եւս կարեւորել է խորհրդարանների միջեւ համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը, պատրաստակամություն հայտնել աջակցել նոր նախաձեռնությունների իրագործման հարցում:

Ruben Rubinyan Receives Ambassador of Estonia to Armenia
On December 17, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Estonia to Armenia Kai Kaarelson.
The interlocutors discussed the perspectives of the expansion of the inter-parliamentary relations. Ruben Rubinyan highlighted the development of cooperation between the namesake Committees of the two countries’ parliaments, the possible mutual visits, during which it would be possible to discuss issues on rapprochement of bilateral relations.
The Ambassador also highlighted the necessity of deepening of cooperation between the parliaments and expressed readiness to support in the implementation of the new initiatives.