Նոյեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանը հանդիպել է Հայաստանում ԵՄ առաքելության պատվիրակության անդամներ?  Հարեւանության եւ ընդլայնման գլխավոր տնօրինության տնտեսական կառավարման ծրագրի ղեկավար Լուկա Օրիանի Վիեյրայի եւ Միջազգային օգնության/համագործակցության պատասխանատու Պաուլիուս Ստրելչունասի հետ:
Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցությանը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ԵՄ-ի կողմից ՀՀ Ազգային ժողովին հնարավոր ֆինանսական աջակցության  տրամադրման ու 2020 թվականին ակնկալվող ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցերի վերաբերյալ:

On November 27, the Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Mane Tandilyan met with the Members of the Euopean Union (EU) Mission Delegation to Armenia Luca Oriani Veyra, Economic Governance, DG NEAR.C.2, European Commission and Paulius Strelciunas, International Aid/Cooperation Officer, EU Delegation to Armenia.
The sides touched upon the bilateral cooperation. An agreement was reached on providing possible financial support to the RA National Assembly and a number of issues related to the implementation of the programmes being expected in 2020 by the EU.