Նոյեմբերի 26-ին ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը,  անդամներ Մարիա Կարապետյանն ու Անի Սամսոնյանը հանդիպել են ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ:
Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ Հայկ Կոնջորյանը կարեւորել է կառույցի շրջանակում հայկական պատվիրակության բազմակողմ համագործակցությունը: ԵԱՀԿ ԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավարն ընդգծելով կառույցի դերը, նշել է, որ այն կարեւորագույն հարթակ է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում:
Խոսելով մեր երկրում ընթացող բարեփոխումների մասին՝ պատգամավորն ընդգծել է մասնավորապես, կոռուպցիայի դեմ տարվող պայքարը:
Գեորգի Ծերեթելին բարձր է գնահատել Ազգային ժողովի պատվիրակության ակտիվ մասնակցությունը ԵԱՀԿ ԽՎ աշխատանքներին:
Անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խնդրին՝ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահը վերահաստատել է իր ղեկավարած կառույցի դիրքորոշումը եւ ընդգծել  խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ստեղծման անհրաժեշտությունը՝ բանակցային գործընթացի առաջ մղման համար:

On November 26, the Head of the RA NA Delegation to the OSCE PA Hayk Konjoryan, the members Maria Karapetyan and Ani Samsonyan met with the President of the OSCE Parliamentary Assembly Georgi Tsereteli.
Welcoming the guest in the parliament, Hayk Konjorian highlighted the multilateral cooperation of the Armenian delegation within the structure. The Head of the Armenian delegation to the OSCE PA has underlined the role of the structure, noting that it is an important platform for the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
Speaking about the reforms going on in our country, the MP emphasized in particular, the fight against corruption.
Georgi Tsereteli highly assessed the active participation of the National Assembly delegation in the works of the OSCE PA.
Touching upon the issue of the Nagorno Karabakh conflict, the President of the OSCE Parliamentary Assembly reaffirmed the position of the structure headed by him and underlined the necessity of creating an atmosphere promoting peace in order to advance the negotiation process.