Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Նաիրա Զոհրաբյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել է «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը ներկայացրել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին գալիք տարի հատկացվելիք ֆինանսական միջոցները: Նախատեսվում է հատկացնել 514 մլն 200 հզր դրամ, որը նախորդ տարվա համեմատ ավել է 61,5 միլիոնով:
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն անդրադարձել է հաջորդ տարի իրականացվելիք ծրագրերին: Նա տեղեկացրել է, որ աշխատակազմն այս տարի աշխատում է գերծանրաբեռնված, աճել է ՄԻՊ աշխատակազմին ուղղված դիմում-բողոքների թիվը: Ներկայացնելով տարբեր ուղղություններով կատարված աշխատանքները բանախոսն ընդգծել է, որ երկրի իրավական համակարգի կատարելագործման հարցերում ՄԻՊ աշխատակազմն ունի զգալի ներգրավվածություն: Արման Թաթոյանը պատասխանել է նաեւ պատգամավորների հնչեցրած հարցերին:
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը տեղեկացրել է պատգամավորներին, որ այսօր մինչեւ 18:00-ն առաջարկություններ ներկայացնելու վերջին օրն է:

On November 7, at the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Naira Zohrabyan and Mane Tandilyan the RA Draft State Budget for 2020 was debated.
The RA Minister of Finance Atom Janjughazyan presented the financial means to be allocated in the coming year to the Staff of the Human Rights Defender (HRD).
The RA Human Rights Defender Arman Tatoyan touched upon the programmes to be implemented next year. He has informed that this year the Staff works overloaded, the number of the applications and complaints addressed to the HRD Staff have increased. Presenting the works done in different directions the speaker has underlined that in the upgrading of the legal system of the country the HRD Staff has considerable engagement. Arman Tatoyan also answered to the deputies’ voiced questions.
The Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan has informed the MPs that today until 18:00 is the last day of submitting proposals.