ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամներն աշխատանքային հանդիպում են ունեցել ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ:
ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական եւ քրեագիտական գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը, ներկայացնելով նորաստեղծ վարչության գործառույթները, նշել է, որ իրենք ակնկալում են ակտիվ համագործակցություն «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հետ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ում քննչական ոլորտի ծանրաբեռնվածությանը, աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել օրենսդրական կարգավորումներով, եթե այդպիսիք անհրաժեշտ են, օժանդակելու համակարգում առկա խնդիրների լուծմանը:
Աշխատանքային հանդիպումը նախաձեռնել էր ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական եւ քրեագիտական գլխավոր վարչությունը:

Members of RA NA Bright Armenia Meet with Employees of Investigative Committee
On October 22, the members of the RA NA Bright Armenia Faction had a working meeting with the employees of the RA Investigative Committee.
The Head of the Organizational-Analytical and Criminological General Department of Special Tasks of the Investigative Committee Artur Melikyan presented the functions of the newly created department has noted that they expect active cooperation with Bright Armenia faction.
They touched upon the loading of the investigative sphere in the RA and a number of issues concerning the rise of the work efficiency.
The members of the RA NA Bright Armenia Faction have expressed readiness to solve the problems by legislative regulation, if they are necessary.
The Organizational-Analytical and Criminological General Department of Special Tasks initiated the working meeting.