ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամներն աշխատանքային հանդիպում են ունեցել ՀՀ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ:
ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական եւ քրեագիտական գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը, ներկայացնելով նորաստեղծ վարչության գործառույթները, նշել է, որ իրենք ակնկալում են ակտիվ համագործակցություն «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հետ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ում քննչական ոլորտի ծանրաբեռնվածությանը, աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել օրենսդրական կարգավորումներով, եթե այդպիսիք անհրաժեշտ են, օժանդակելու համակարգում առկա խնդիրների լուծմանը:
Աշխատանքային հանդիպումը նախաձեռնել էր ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական եւ քրեագիտական գլխավոր վարչությունը:

Встреча членов фракции “Просвещенная Армения” с сотрудниками Следственного комитета РА
22 октября состоялась рабочая встреча членов фракции “Просвещенная Армения” с сотрудниками Следственного комитета (СК) РА.
Начальник организационно-аналитического и криминалистического главного управления СК А.Меликян, представляя функции новосозданной структуры, отметил, что они надеются на активное сотрудничество с фракцией “Просвещенная Армения”.
Затронут ряд вопросов, касающихся загруженности следственной сферы в РА, повышения эффективности работы.
Члены фракции выразили готовность содействовать при необходимости  законодательному урегулированию и решению существующих в системе проблем.