Քննարկվել են հայ-պորտուգալական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Պորտուգալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արսեն Ջուլֆալակյանը հոկտեմբերի 10-ին հանդիպել է Գալուստ Գյուլբենկյանի հիմնադրամի ֆինանսական բաժնի ղեկավար Վահե Մխիթարյանի  եւ հիմնադրամի անդամների հետ:
Հյուրերը մեր երկրում են «Հայաստանում Պորտուգալիայի օրեր» նախաձեռնության շրջանակում:
Արսեն Ջուլֆալակյանը նշել է, որ հայ-պորտուգալական կապերի օրակարգում  կարեւոր տեղ է զբաղեցնում միջխորհրդարանական փոխհամագործակցությունը: Երկու  երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացման եւ ամրապնդման հարցում պատգամավորն արժեւորել  է Գալուստ Գյուլբենկյանի հիմնադրամի դերակատարությունը:
Հանդիպման ընթացքում հիմնադրամի անդամները ներկայացրել են մի շարք առաջարկներ, հետագա փոխհարաբերություններն եւ աշխատանքներն ավելի արդյունավետ դարձնելու համար հանդես են եկել մի շարք նախաձեռնություններով:

Issues on Development of Armenian-Portuguese Relations Discussed
On October 10, the Head of the RA NA Armenia-Portugal Friendship Group Arsen Julfalakyan met with the Head of the Financial Division of Calouste Gulbenkian Foundation Vahe Mkhitarian and the Foundation members.
The guests are in our country within the framework of the initiative Days of Portugal in Armenia.
Arsen Julfalakyan has noted that the inter-parliamentary cooperation occupies an important place on the agenda of the Armenian-Portuguese relations. The MP evaluated the role of Calouste Gulbenkian Foundation in the development and strengthening of the relations between the two countries.
During the meeting the Foundation members presented a number of recommendations and made initiatives to make the further relations and activities more effective.