Քննարկվել են հայ-պորտուգալական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Պորտուգալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արսեն Ջուլֆալակյանը հոկտեմբերի 10-ին հանդիպել է Գալուստ Գյուլբենկյանի հիմնադրամի ֆինանսական բաժնի ղեկավար Վահե Մխիթարյանի  եւ հիմնադրամի անդամների հետ:
Հյուրերը մեր երկրում են «Հայաստանում Պորտուգալիայի օրեր» նախաձեռնության շրջանակում:
Արսեն Ջուլֆալակյանը նշել է, որ հայ-պորտուգալական կապերի օրակարգում  կարեւոր տեղ է զբաղեցնում միջխորհրդարանական փոխհամագործակցությունը: Երկու  երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացման եւ ամրապնդման հարցում պատգամավորն արժեւորել  է Գալուստ Գյուլբենկյանի հիմնադրամի դերակատարությունը:
Հանդիպման ընթացքում հիմնադրամի անդամները ներկայացրել են մի շարք առաջարկներ, հետագա փոխհարաբերություններն եւ աշխատանքներն ավելի արդյունավետ դարձնելու համար հանդես են եկել մի շարք նախաձեռնություններով:

Обсуждены вопросы развития армяно-португальских связей
10 октября руководитель группы дружбы НС Армения – Португалия А.Джулфалакян встретился с начальником финансового отдела Фонда Галуста Гюльбенкяна В.Мхитаряном и членами фонда.
Гости находятся в РА в рамках инициативы “Дни Португалии в Армении”.
А.Джулфалакян отметил, что в повестке армяно-португальских связей важное место занимает межпарламентское взаимодействие. В развитии и упрочении отношений двух стран депутаты высоко оценили роль Фонда Галуста Гюльбенкяна.
В ходе встречи члены фонда представили ряд предложений, выступили с инициативами по обеспечению еще большей эффективности дальнейшего сотрудничества.