«ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծին տրվել է դրական եզրակացություն
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի սեպտեմբերի 23-ի արտահերթ նիստում, որը նախագահել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովիկ Աղազարյանը, երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է տրվել Կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծին:
Հիմնական զեկուցող ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արթուր Մանուկյանը նշել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում կատարվել են տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ: Նախաձեռնությամբ կվերանայվի ԱԱՀ-ի եւ ակցիզային հարկի գծով պարտավորությունների մարման հերթականությունը, որի արդյունքում ԱԱՀ-ի եւ ակցիզային հարկի պարտավորություններն առաջնահերթ կմարվեն այդ հարկատեսակների դեբետային գումարների հաշվին:

Дано положительное заключение проекту закона “О внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА”
23 сентября на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам, которое вел заместитель председателя комиссии О.Агазарян, во втором чтении обсужден и удостоился положительного заключения предложенный правительством проект закона “О внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА”.
Основной докладчик заместитель председателя Комитета государственных доходов РА А.Манукян отметил, что в период между первым и вторым чтениями внесены поправки технического характера. Инициативой будет пересмотрена очередность погашения обязательств по линии НДС и акцизного налога, в итоге чего обязательства по НДС и акцизному налогу в первоочередном порядке будут погашены за счет дебетных сумм этих видов налогов.