ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մոլդովա բարեկամական  խմբի անդամները սեպտեմբերի 5-ին հանդիպել են մեր երկրում Մոլդովայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան    Ռուսլան Բոլբոչանի (նստավայրը Կիեւ) եւ ՀՀ-ում ՄՀ պատվավոր հյուպատոս Մակար Պետրոսյանի հետ:
ՀՀ ԱԺ բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Փամբուխչյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհավորել է Մոլդովայի Հանրապետության անկախության օրվա կապակցությամբ եւ  նշել, որ թեեւ դիվանագիտական հարաբերությունները  երկու երկրների միջեւ սկիզբ են առել դեռեւս 1992 թվականից, սակայն հետագայում անհրաժեշտ զարգացում չեն ապրել: Ըստ պատագամավորի` այսօր Հայաստան-Մոլդովա համագործակցության համար բացվում են նոր հեռանկարներ:
Հանդիպմանն անրադարձ է կատարվել երկկողմ ապրանքաշրջանառության աճին, երկուստեք պատրաստակամություն հայտնվել աջակցելու տնտեսության զարգացմանն ու փոխշահավետ համագործակցությանը:
Դեսպան Ռուսլան Բոլբոչանը խորհրդարանականներին հրավիրել է ներկա գտնվելու ՀՀ-ում Մոլդովայի Հանրապետության հյուպատոսարանի բացման արարողությանը:

5 сентября состоялась встреча членов группы дружбы Армения – Молдова с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Молдова в РА Р.Болбочаном (резиденция - Киев) и почетным консулом РМ в Армении М.Петросяном.
Руководитель парламентской группы дружбы Армения – Молдова А.Памбухчян, приветствуя гостей, поздравил с Днем Независимости Республики Молдова и отметил, что хотя дипломатические отношения между двумя странами установились еще с 1992 года, впоследствии они не получили должного развития. По словам депутата, сегодня для сотрудничества Армения – Молдова открываются новые перспективы.
На встрече отмечена необходимость роста двустороннего товарооборота, обоюдно выражена готовность способствовать развитию экономики и взаимовыгодному сотрудничеству.
Посол Р.Болбочан пригласил парламентариев на церемонию открытия консульства Республики Молдова в РА.