Քննարկվել են դատական եւ ընտրական համակարգերում նախատեսվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը եւ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Համազասպ Դանիելյանը հուլիսի 11-ին հանդիպել են ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ:
Քննարկվել են դատական եւ ընտրական համակարգերում նախատեսվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր: Վլադիմիր Վարդանյանը ներկայացրել է վերոնշյալ ուղղություններով հանձնաժողովի առաջիկա անելիքները, կարեւորել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչների մասնագիտական աջակցությունը նախատեսվող բարեփոխումների իրականացման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հակակոռուպցիոն քաղաքականության ամբողջական եւ արդյունավետ իրականացման համար անհրաժեշտ քայլերին: Հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ սույն թվականի հուլիսի 12-ին տեղի կունենա հակակոռուպցիոն քաղաքականության խորհրդի անդրանիկ նիստը:

Обсуждены намечаемые реформы в судебной и избирательной системах
11 июля председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданян и член фракции “Мой шаг” А.Даниелян встретились с представителями делегации БДИПЧ/ОБСЕ.
Обсуждены вопросы, касающиеся намечаемых реформ в судебной и избирательной системах. В.Варданян представил предстоящие планы комиссии по указанным направлениям, подчеркнул важность профессионального содействия представителей БДИПЧ/ОБСЕ в реализации намечаемых реформ.
Затронуты также необходимые шаги для комплексного и эффективного проведения антикоррупционной политики. Председатель комиссии сообщил, что 12 июля с.г. состоится первое заседание Совета по антикоррупционной политике.