Քննարկվել են դատական եւ ընտրական համակարգերում նախատեսվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը եւ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Համազասպ Դանիելյանը հուլիսի 11-ին հանդիպել են ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ:
Քննարկվել են դատական եւ ընտրական համակարգերում նախատեսվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր: Վլադիմիր Վարդանյանը ներկայացրել է վերոնշյալ ուղղություններով հանձնաժողովի առաջիկա անելիքները, կարեւորել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչների մասնագիտական աջակցությունը նախատեսվող բարեփոխումների իրականացման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հակակոռուպցիոն քաղաքականության ամբողջական եւ արդյունավետ իրականացման համար անհրաժեշտ քայլերին: Հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ սույն թվականի հուլիսի 12-ին տեղի կունենա հակակոռուպցիոն քաղաքականության խորհրդի անդրանիկ նիստը:

Issues on Reforms Being Designed in Judicial and Electoral Systems Discussed
On July 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan and the member of My Step Faction Hamazasp Danielyan met with the representatives of the OSCE/ODIHR delegation.
Issues on reforms being designed in the judicial and electoral systems were discussed Vladimir Vardanyan presented the works to be done by the Committee in the abovementioned directions, highlighted the professional support of the OSCE/ODIHR representatives in the implementation of the reforms to be designed.
They also touched upon the necessary steps for the complete and effective implementation of the anti-corruption policy. The Committee Chair informed that on July 12 of this year the first sitting of the Anti-corruption Policy Council would be held.