Վահե Էնֆիաջյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Ողջունելով դեսպանին՝ Վահե Էնֆիաջյանն ընդգծել է Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ պատմականորեն ձեւավորված բարեկամական հարաբերությունները, կարեւորել միջազգային հարթակներում միջխորհրդարանական եւ միջկուսակցական փոխգործակցության զարգացումը:
Քննարկվել են առաջիկայում Երեւանում տեղի ունենալիք Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 12-րդ նիստի օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության խորացմանը, մասնավորապես փոխշահավետ է համարվել առեւտրատնտեսական կապերի զարգացումը:

В.Энфиаджян принял посла Беларуси в РА
8 июля вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в РА И.Назарука.
Приветствуя посла, В.Энфиаджян подчеркнул исторически сложившиеся дружественные отношения между Арменией и Беларусью, важность развития межпарламентского и межпартийного взаимодействия на международных площадках.
Обсуждены вопросы повестки дня предстоящего в Ереване 12-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС Беларуси.
Затронуты вопросы углубления сотрудничества в ряде сфер, в частности признано взаимовыгодным развитие торгово-экономических связей.