«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի 20-ին խորհրդարան էին այցելել ՀՀ Շիրակի մարզի Ջրափիի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները:
Հյուրերի հետ «Բաց դաս» է անցկացրել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը:
Ողջունելով դպրոցականներին Ազգային ժողովում` պատգամավորը ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի կառուցվածքն ու հիմնական գործառույթները:
Հետաքրքրվելով կրթության ոլորտի ծրագրերով՝ ներկաները բարձրաձայնել են Շիրակի մարզի դպրոցներում ներառական ուսուցման ներդրման խնդիրը:
Սոֆյա Հովսեփյանը պատասխանել է աշակերտների հարցերին՝ հորդորելով լավ սովորել, քանզի ամուր եւ կայուն պետության հիմքը կրթված սերունդն է:
Հյուրերը նաեւ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել հերթական նիստի աշխատանքին, ԱԺ թանգարանում ծանոթացել օրենսդիր մարմնի պատմությանը:

Pupils and Teachers of Jrapi Secondary School of Shirak Marz in Parliament
On June 20, within the framework of the Open Doors programme the pupils and teachers of Jrapi Secondary School of the RA Shirak Marz visited the parliament.
The deputy of My Step faction Sofia Hovsepyan conducted Open Lesson with the guests.
Welcoming the schoolchildren in the National Assembly, the deputy presented the structure and the main functions of the legislative body.
Being interested in the programmes of the education the attendees voiced the problem of the input of the inclusive education at schools of Shirak Marz.
Sofia Hovsepyan answered the pupils’ questions, urging them to study well, as the basis of the firm and stable state is the educated generation.
The guests also took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting and got familiarized with the history of the legislative body in the NA Museum.