ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը հունիսի 14-ին ընդունել է Երեւանում կառուցապատումների նպատակով օտարված տարածքների բնակիչներին:
Վահե Էնֆիաջյանն ընդգծել է, որ պարբերաբար հանդիպում է իրացված գոտիների բնակիչների հետ, լսում նրանց խնդիրներն ու առաջարկները: Նշվել է, որ հանդիպումների նպատակն է մինչ թեմայի շրջանակում խորհրդարանական լսումների անցկացումը բազմակողմանի քննարկել բոլոր առանցքային հարցերը, հասկանալ նաեւ օրենսդրական կարգավորում պահանջող խնդիրներն ու դրանց լուծմանն ուղղված առաջարկները:
Իրացման գոտիների բնակիչները բարձրաձայնել են իրենց մտահոգությունները կապված սեփականության իրավունքի ոտնահարման, կառուցապատման խախտումների, գույքի գնահատման գործընթացի բացթողումների, օրենքի ոչ հստակ մեկնաբանությունների, ԾԻԳ-երի կայացրած որոշումների հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են մայրաքաղաքի Տերյան, Լալայանց, Պուշկին, Բելյակով, Բուզանդ, Արամի փողոցների, Ֆիրդուսի 33-րդ, Կոնդ թաղամասերի, Սարի Թաղի ներկայացուցիչները:

On June 14, the RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan received the inhabitants of the alienated territories for building in Yerevan.
Vahe Enfiajyan has underlined that he regularly meets with the inhabitants of the realized zones, listen to their problems and recommendations. It has been noted that the goal of the meetings is to multilaterally discuss all key items of holding of the parliamentary hearings, understand the problems demanding legislative regulation and the recommendations directed to their solution.
The inhabitants of the realization zones voiced their concerns related to the violation of the right to property, building infringement notices, the shortcomings of the property assessment process, non-distinct comments and the decisions made by the Programme Implementing Agencies (PIA).
The inhabitants of Teryan, Lalayants, Pushkin, Belyakov, Buzand, Arami Streets, Firdusi 33rd , Kon and Sari Tagh quarters of the city took part in the meeting.