Կանցկացվեն հարկային օրենսգրքում փոփոխությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապրիլի 25 հրավիրած արտահերթ նիստում, որ վարել է հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը, հաստատվել է «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի երկրորդ ընթերցման քննարկման հետ կապված աշխատանքային խմբի ձեւավորման հարցը: ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը տեղեկացրել է, որ իրենց խմբակցությունը չի մասնակցելու խմբի աշխատանքներին:
Հանձնաժողովի որոշմամբ ապրիլի 30-ին կանցկացվեն «Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ:

Parliamentary Hearings on Amendments to Tax Code to be Held
At April 25 sitting of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by the Committee Chair Babken Tunyan the item of the formation of the Working Group relating to the debate in the second reading of the draft laws on Making Addendum to the RA Law on State Duty and on Making Addendum to the Notice of the Activity Implementation. The member of the RA NA Prosperous Armenia Faction Mikayel Melkumyan informed that their Faction would not take part in the works of the Group.
By the decision of the Committee on April 30, parliamentary hearings on the debate of the draft law on Making Amendments and Addenda to the Tax Code and the enclosed draft laws will be held.