Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպել է Իրանի Մեջլիսի նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 8-ի առավոտյան Միջխորհրդարանական միության 140-րդ վեհաժողովի աշխատանքների շրջանակում հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Ալի Լարիջանին, ողջունելով Արարատ Միրզոյանին, նշել է, որ կապերը մեր երկու պետությունների միջեւ եղբայրական են, ինչի նշանն էր նաեւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցն Իրան:
Արարատ Միրզոյանին շնորհավորելով Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ՝ Իրանի Մեջլիսի նախագահն անդրադարձել է խորհրդարանական համագործակցության եւ երկու երկրների միջեւ տնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման հարցերին:
ՀՀ խորհրդարանի նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են բազմադարյա պատմամշակութային կապերի վրա եւ վստահություն հայտնել, որ երկու երկրների միջեւ փոխգործակցությունը զարգացում կապրի նաեւ խորհրդարանական մակարդակում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել բարձր տեխնոլոգիաների, էներգակիրների, ֆինանսական եւ այլ ոլորտներում համագործակցության խորացմանը:
Ալի Լարիջանին Ազգային ժողովի նախագահին հրավիրել է այցելել Իրան, Արարատ Միրզոյանը սիրով ընդունել է հրավերը:

Глава парламента встретился с Председателем Меджлиса Ирана
8 апреля утром глава парламента Армении А.Мирзоян в рамках 140-й Ассамблеи МПС встретился с Председателем Меджлиса Исламской Республики Иран (ИРИ) Али Лариджани.
Али Лариджани, приветствуя  А.Мирзояна, отметил, что связи между двумя государствами братские, свидетельством чего явился также официальный визит премьер-министра РА Н.Пашиняна в Иран.
Поздравив А.Мирзояна с избранием Председателем НС, Председатель Меджлиса ИРИ обратился к парламентскому сотрудничеству и активизации экономических отношений между двумя странами.
Председатель НС подчеркнул, что дружественные отношения между РА и ИРИ основаны на многовековых историко-культурных связях, и выразил уверенность, что взаимодействие между двумя странами будет развиваться также на парламентском уровне.
В ходе встречи собеседники обратились к углублению сотрудничества в области высоких технологий, энергоносителей и в других сферах.