Մարտի 20-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Իգիթյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի նախագահ Լեւոն Իսրայելյանի եւ գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովայի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հայկ Գեւորգյանը:
Հյուրերը ներկայացրել են կազմակերպության գործունեությունն ու ծրագրերը նշելով, որ դրանք հիմնականում ուղղված են Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների խրախուսմանը, եվրոպական բիզնեսի ընդլայնմանն ու զարգացմանը, բարենպաստ գործարար միջավայրի ձեւավորմանը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են եվրոպական երկրների հետ գործարար կապերի ակտիվացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրի տնտեսական դաշտը ներդրումների համար առավել գրավիչ դարձնելու հետ կապված հարցեր, կարեւորվել է այս բնագավառում համատեղ համագործակցությունը:

On March 20, the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Hovhannes Igityan met with the President of the European Business Association (EBA) Levon Israyelyan and the Executive Director Diana Sarumova. The member of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Hayk Gevorgyan attended the meeting.
The guests have presented the activity and the programmes of the organisation, noting that they are mainly directed to the encouragement of the foreign investments in Armenia, the expansion and development of the European business and the formation of the favourable business environment.
The interlocutors underlined the necessity of the activation of the business ties.
During the meeting issues relating to making the economic field of our country more attractive for investments were discussed, and the joint cooperation in this sphere was highlighted.