Մարտի 20-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Իգիթյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի նախագահ Լեւոն Իսրայելյանի եւ գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովայի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հայկ Գեւորգյանը:
Հյուրերը ներկայացրել են կազմակերպության գործունեությունն ու ծրագրերը նշելով, որ դրանք հիմնականում ուղղված են Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների խրախուսմանը, եվրոպական բիզնեսի ընդլայնմանն ու զարգացմանը, բարենպաստ գործարար միջավայրի ձեւավորմանը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են եվրոպական երկրների հետ գործարար կապերի ակտիվացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրի տնտեսական դաշտը ներդրումների համար առավել գրավիչ դարձնելու հետ կապված հարցեր, կարեւորվել է այս բնագավառում համատեղ համագործակցությունը:

20 марта заместитель председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям О.Игитян встретился с председателем Европейской бизнес-ассоциации (EBA) в Армении Л.Исраеляном и исполнительным директором Д.Сарумовой. Во встрече участвовал член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Г.Геворкян.
Гости представили деятельность и программы ассоциации, отметив, что они в основном направлены на стимулирование иностранных инвестиций, расширение и развитие европейского бизнеса, формирование благоприятной бизнес-среды   в Армении.
Собеседники подчеркнули необходимость активизации деловых связей с европейскими странами.
В ходе встречи обсуждены вопросы обеспечения большей привлекательности экономического поля Армении для инвестиций и взаимосотрудничества в этой сфере.