Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը փետրվարի 27-ին հանդիպել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) Հայաստանի գրասենյակի ղեկավար Լորա Նիքոլսի, Ազգային ժողովի հետ իրականացվող ծրագրերի պատասխանատու Լաուրա Սիմոնյանի եւ կուսակցությունների հետ ծրագրի ղեկավար Վարդան Փարթամյանի հետ:
Կողմերը քննարկել են փոխադարձ համագործակցության ճանապարհային քարտեզը:
Նաիրա Զոհրաբյանը նշել է, որ NDI-ն այս տարիների ընթացքում կարեւոր առաքելություն է իրականացրել մեր երկրում, սակայն նոր Հայաստանում միջազգային կառույցների հետ աշխատանքի մեխանիզմները որոշակի փոփոխություն պիտի կրեն՝ համագործակցության արդյունավետությունը բարձրացնելու համար:
Քննարկվել է քաղաքական կուսակցություններին, խորհրդարանական խմբակցություններին, կին պատգամավորներին աջակցության ծրագրերի իրականացման հարցը, որը հնարավորություն կտա զարգացնելու թե՛ կուսակցությունների ներքին ժողովրդավարությունը, թե՛ կուսակցություն-խմբակցություն կապը եւ թե՛ պատգամավորների, մասնավորապես կին պատգամավորների օրենսդրական հմտությունները:
Կողմերը պայմանավորվել են առաջիկա շաբաթվա ընթացքում բոլոր ուղղություններով կազմել համատեղ աշխատանքի ճանապարհային քարտեզ:

Naira Zohrabyan Meets with Representatives of National Democracy Institute
On February 27, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan met with the Armenia Resident Senior Director of the National Democracy Institute (NDI) Laura Nichols, the Officer of the Programs with the National Assembly Laura Simonyan and the Program Manager with the Parties Vardan Partamyan.
The sides discussed the road map of the mutual cooperation.
Naira Zohrabyan noted that during these years the NDI had implemented an important mission, but in the work mechanisms with the international organizations in new Armenia should get changed to some extent for raising the efficiency of cooperation.
The issue of the support programs to the political parties, parliamentary factions, the female MPs was discussed, which would give an opportunity to develop the inner democracy of the parties, the party-faction connection and, the legislative skills of the MPs, particularly the female MPs.