Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը փետրվարի 27-ին հանդիպել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) Հայաստանի գրասենյակի ղեկավար Լորա Նիքոլսի, Ազգային ժողովի հետ իրականացվող ծրագրերի պատասխանատու Լաուրա Սիմոնյանի եւ կուսակցությունների հետ ծրագրի ղեկավար Վարդան Փարթամյանի հետ:
Կողմերը քննարկել են փոխադարձ համագործակցության ճանապարհային քարտեզը:
Նաիրա Զոհրաբյանը նշել է, որ NDI-ն այս տարիների ընթացքում կարեւոր առաքելություն է իրականացրել մեր երկրում, սակայն նոր Հայաստանում միջազգային կառույցների հետ աշխատանքի մեխանիզմները որոշակի փոփոխություն պիտի կրեն՝ համագործակցության արդյունավետությունը բարձրացնելու համար:
Քննարկվել է քաղաքական կուսակցություններին, խորհրդարանական խմբակցություններին, կին պատգամավորներին աջակցության ծրագրերի իրականացման հարցը, որը հնարավորություն կտա զարգացնելու թե՛ կուսակցությունների ներքին ժողովրդավարությունը, թե՛ կուսակցություն-խմբակցություն կապը եւ թե՛ պատգամավորների, մասնավորապես կին պատգամավորների օրենսդրական հմտությունները:
Կողմերը պայմանավորվել են առաջիկա շաբաթվա ընթացքում բոլոր ուղղություններով կազմել համատեղ աշխատանքի ճանապարհային քարտեզ:

Н.Зограбян встретилась с представителями Института национальной демократии
27 февраля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Н.Зограбян встретилась с руководителем Армянского офиса Института национальной демократии (NDI) Лорой Николс, ответственной за реализацию программ с НС Л.Симонян и руководителем партийных программ В.Партамяном.
Стороны обсудили дорожную карту взаимосотрудничества.
Н.Зограбян отметила, что за эти годы NDI осуществила в РА важную миссию, однако в новой Армении для повышения эффективности сотрудничества механизмы работы с международными структурами должны претерпеть определенные изменения.
Обсужден вопрос реализации программ содействия политическим партиям, парламентским фракциям, депутатам-женщинам, что позволит развивать и внутреннюю демократию партий, и связь партия – фракция, и законодательные навыки депутатов, в частности депутатов-женщин.
Стороны договорились на предстоящей неделе составить рабочую карту совместной работы по всем направлениям.