Փետրվարի 15-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ի դեմս նախագահող Բաբկեն Թունյանի եւ փոքր ու միջին ձեռնարկատերերի շահերը ներկայացնող յոթ հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների միջեւ ստորագրվել է հանձնաժողովին կից ՓՄՁ երկխոսության հարթակ ստեղծելու մասին համագործակցության հուշագիր:
Հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ, հարթակիստեղծման նպատակն է ապահովել կայուն երկխոսություն փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրությանշահերը ներկայացնող կազմակերպություններիեւ հանձնաժողովի միջեւ, ինչպես նաեւբացահայտել ՓՄՁ-ների զարգացմանը խոչընդոտող օրենսդրական խնդիրները, վերլուծել դրանք, հանձնաժողովի անդամներիններկայացնել օրենսդրական փոփոխությունների առաջարկություններ:
Ըստ Բաբկեն Թունյանի՝ հարթակի միջոցով նախատեսվում է հանձնաժողովի քննարկմանը ներկայացված եւ ՓՄՁ-ներին վերաբերող օրենսդրական նախագծերի շուրջ կազմակերպել քննարկումներ, լսումներ, հանգել միասնական տեսակետի:
ՓՄՁ համագործակցության ասոցիացիայի նախագահ Հակոբ Ավագյանը  շնորհակալություն է հայտնել հանձնաժողովի նախագահին եւ անդամներին հարթակի ստեղծման համար: Ոլորտային որակյալ օրենսդրություն ունենալու տեսանկյունից նա կարեւորել է հանձնաժողովի հետ կառուցողական երկխոսությունը:

On February 15, a Memorandum of Cooperation on Creating Dialogue Platform of the Small and Medium Entrepreneurship (SME) adjunct to the NA Standing Committee on Economic Affairs was signed on behalf of the Committee Chair Babken Tunyan and the representatives of seven NGOs representing Small and Medium Entrepreneurs' interests.
The Committee Chair has informed that the goal of the creation of the platform is to provide stable dialogue between the organizations and the Committee representing the interests of the SME, as well as to reveal the legislative problems impeding the development of the SME, analyze them, present recommendations for legislative amendments to the Committee members.
According to Babken Tunyan, it is designed to organize debates, hearings on the legislative draft laws presented for the debate of the Committee and on the SME through the platform and come to united viewpoint.
The President of the SME Cooperation Association Hakob Avagyan thanked the Committee Chair and the members for the creation of the platform. In terms of having qualified legislation in relevant sphere he emphasized the constructive dialogue with the Committee.