Փետրվարի 15-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ի դեմս նախագահող Բաբկեն Թունյանի եւ փոքր ու միջին ձեռնարկատերերի շահերը ներկայացնող յոթ հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների միջեւ ստորագրվել է հանձնաժողովին կից ՓՄՁ երկխոսության հարթակ ստեղծելու մասին համագործակցության հուշագիր:
Հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ, հարթակիստեղծման նպատակն է ապահովել կայուն երկխոսություն փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրությանշահերը ներկայացնող կազմակերպություններիեւ հանձնաժողովի միջեւ, ինչպես նաեւբացահայտել ՓՄՁ-ների զարգացմանը խոչընդոտող օրենսդրական խնդիրները, վերլուծել դրանք, հանձնաժողովի անդամներիններկայացնել օրենսդրական փոփոխությունների առաջարկություններ:
Ըստ Բաբկեն Թունյանի՝ հարթակի միջոցով նախատեսվում է հանձնաժողովի քննարկմանը ներկայացված եւ ՓՄՁ-ներին վերաբերող օրենսդրական նախագծերի շուրջ կազմակերպել քննարկումներ, լսումներ, հանգել միասնական տեսակետի:
ՓՄՁ համագործակցության ասոցիացիայի նախագահ Հակոբ Ավագյանը  շնորհակալություն է հայտնել հանձնաժողովի նախագահին եւ անդամներին հարթակի ստեղծման համար: Ոլորտային որակյալ օրենսդրություն ունենալու տեսանկյունից նա կարեւորել է հանձնաժողովի հետ կառուցողական երկխոսությունը:

15 февраля между Постоянной комиссией НС по экономическим вопросам в лице председательствующего Б.Туняна и представителями 7 общественных структур, выражающих интересы малого и среднего предпринимательства (МСП), подписан Меморандум о сотрудничестве по созданию платформы диалога с МСП.
Председатель комиссии сообщил, что цель создания платформы – обеспечить стабильный диалог между представляющими интересы МСП организациями и комиссией, а также вскрыть законодательные препоны для развития МСП, проанализировать их, представить членам комиссии предложения по законодательным поправкам.
По Б.Туняну, посредством платформы намечаются обсуждения представленных в комиссию и касающихся МСП законодательных проектов, слушания, выработка единой точки зрения.
Председатель Ассоциации сотрудничества МСП А.Авагян поблагодарил председателя и членов комиссии за создание платформы. С точки зрения разработки качественного отраслевого законодательства он подчеркнул важность конструктивного диалога с комиссией.