Արարատ Միրզոյանն ու ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանը քննարկել են հայ-ռուսական փոխգործակցության օրակարգը
Փետրվարի 1-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունել  է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Արարատ Միրզոյանը, կարեւորելով հայ-ռուսական  բարեկամական ու դաշնակցային հարաբերությունները, նշել է, որ  նորընտիր Ազգային ժողովը հանձնառու է դրանց առավել  խորացման  հարցում:
Խորհրդարանական դիվանագիտության դերի բարձրացման առումով Ազգային ժողովի նախագահն անհրաժեշտ է համարել միջազգային  կառույցներում արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը:
Սերգեյ Կոպիրկինը, շնորհավորելով Արարատ Միրզոյանին խորհրդարանի ղեկավար ընտրվելու կապակցությամբ, արդյունավետ աշխատանք է մաղթել:  Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ այսուհետ եւս ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային հարթակներում փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ գործընկերության եւ փոխվստահության մթնոլորտում:
Կողմերն անդրադարձել են հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգին՝ համաձայնելով, որ քաղաքական ու տնտեսական գործակցությանը զուգահեռ կարեւոր է նաեւ միջտարածաշրջանային եւ հումանիտար ոլորտներում կապերի ընդլայնումը:

Ararat Mirzoyan and Ambassador of Russia to RA Discuss Agenda of Armenian-Russian Cooperation
On February 1, the President of RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Sergey Kopirkin.
Highlighting the Armenian-Russian friendly and ally relations, Ararat Mirzoyan has noted that the newly elected National Assembly is committed for further deepening them.
With respect to the rise of parliamentary diplomacy the President of the National Assembly considered necessary the continuity of effective cooperation in the international institutions.
Congratulating Ararat Mirzoyan on being elected Head of the parliament, Sergey Kopirkin wished him effective work.
The Ambassador expressed conviction that from now on the cooperation would develop bilaterally, as well as on the international platforms and in the atmosphere of partnership and mutual trust.
The sides have touched upon the agenda of the Armenian-Russian relations, agreeing that in parallel with the political and economic cooperation the expansion of the ties in the inter-regional and humanitarian spheres is also important.