Արարատ Միրզոյանն ու ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանը քննարկել են հայ-ռուսական փոխգործակցության օրակարգը
Փետրվարի 1-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունել  է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Արարատ Միրզոյանը, կարեւորելով հայ-ռուսական  բարեկամական ու դաշնակցային հարաբերությունները, նշել է, որ  նորընտիր Ազգային ժողովը հանձնառու է դրանց առավել  խորացման  հարցում:
Խորհրդարանական դիվանագիտության դերի բարձրացման առումով Ազգային ժողովի նախագահն անհրաժեշտ է համարել միջազգային  կառույցներում արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը:
Սերգեյ Կոպիրկինը, շնորհավորելով Արարատ Միրզոյանին խորհրդարանի ղեկավար ընտրվելու կապակցությամբ, արդյունավետ աշխատանք է մաղթել:  Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ այսուհետ եւս ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային հարթակներում փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ գործընկերության եւ փոխվստահության մթնոլորտում:
Կողմերն անդրադարձել են հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգին՝ համաձայնելով, որ քաղաքական ու տնտեսական գործակցությանը զուգահեռ կարեւոր է նաեւ միջտարածաշրջանային եւ հումանիտար ոլորտներում կապերի ընդլայնումը:

А.Мирзоян и посол России в РА обсудили повестку армяно-российского взаимодействия
1 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла России в РА С.Копыркина.
А.Мирзоян, подчеркнув важность дружественных и союзнических армяно-российских отношений, отметил, что новоизбранное НС привержено их наибольшему углублению.
В аспекте повышения роли парламентской дипломатии спикер парламента считает необходимым продолжение эффективного сотрудничества в международных структурах.
С.Копыркин, поздравив А.Мирзояна с избранием главой парламента, пожелал ему плодотворной работы. Посол выразил уверенность, что и впредь взаимодействие как на двусторонней, так и международной платформах будет развиваться в атмосфере партнерства и взаимного доверия.
Стороны коснулись повестки армяно-российских отношений, согласившись с тем, что наряду с политическим и экономическим взаимодействием важно также расширение связей в межрегиональной и гуманитарной сферах.