ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 28-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 48-րդ լիագումար, իրավական հարցերի, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերին, ինչպես նաեւ «Պատերազմի ընթացքում որոշ պայթուցիկ ռումբեր կիրառելու արգելքի մասին Սանկտ Պետերբուրգի հռչակագրի 150-ամյակը. նոր համատեքստեր, նախկին նշանակություն» խորագրով միջազգային համաժողովին եւ տնտեսական անվտանգության խնդրիներին վերաբերող միջազգային գիտագործնական համաժողովին:
Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Հերմինե Նաղդալյանը, Կարեն Բեքարյանը եւ Կորյուն Նահապետյանը:

28 ноября делегация, возглавляемая Председателем НС А.Баблояном, отбывает в Санкт-Петербург – для   участия в заседании Совета МПА СНГ, 48-го пленарного заседания и заседаний постоянных комиссий по правовым вопросам, вопросам обороны и безопасности, политическим вопросам и вопросам международного сотрудничества, а также в международной конференции “150-летие Санкт-Петербургской декларации о запрете на применение некоторых взрывных бомб в ходе войны: новые контексты, прежнее значение” и в научно-практической конференции по проблемам экономической безопасности.
В составе возглавляемой А.Баблояном делегации депутаты НС Х.Арутюнян, Э.Нагдалян, К.Бекарян и К.Нагапетян.