Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
Քվեարկվել են նախորդ օրերին քննարկված  օրենքների նախագծերը, որոնցից ընդունվել է  միայն առաջին ընթերցմամբ քննարկված «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» Կառավարության հեղինակած օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթով:
Հեղինակների առաջարկով շրջանառությունից հանվել է «Վիճակախաղերի մասին» ՀՀ օրենքը ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթով:
Քվեարկությունների ավարտից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 11-00-ին ՀՀ կառավարության կողմից հրավիրվել է արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:

16 ноября Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний.
Проголосованы обсуждавшиеся в предыдущие дни законопроекты, из коих принят лишь рассмотренный в первом чтении предложенный правительством проект о внесении изменения и дополнений в закон РА “Об обеспечении безопасности дорожного движения” – с прилагаемым законодательным пакетом.
По предложению авторов снят из обращения проект “О признании утратившим силу закона “О лотереях” – с прилагаемым законодательным пакетом.
Председатель НС А.Баблоян по завершении голосования проинформировал, что 21 ноября, в 11:00 часов, Правительством РА созывается внеочередное заседание – по повестке дня инициатора.