Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
Քվեարկվել են նախորդ օրերին քննարկված  օրենքների նախագծերը, որոնցից ընդունվել է  միայն առաջին ընթերցմամբ քննարկված «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» Կառավարության հեղինակած օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթով:
Հեղինակների առաջարկով շրջանառությունից հանվել է «Վիճակախաղերի մասին» ՀՀ օրենքը ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթով:
Քվեարկությունների ավարտից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 11-00-ին ՀՀ կառավարության կողմից հրավիրվել է արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:

On November 16, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings.
The draft laws debated on the previous days were debated, and among them the draft law authored by the Government on Making Amendment and Addenda to the RA Law on Provision of Road Traffic Security with legislative package debated only in the first reading.
By the authors’ proposal the draft law on Recognizing Invalid the RA law on Lotteries was removed from the turnover.
After the end of the voting the RA NA Speaker Ara Babloyan informed that on November 21, at 11:00 an extraordinary sitting was convened by the initiator’s established agenda.