ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է համաներում հայտարարելու վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 1-ին Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում փակ ընթացակարգով երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին» օրենքի նախագծին:

Legislative Package on Announcing Pardon Debated in Second Reading at Sitting of RA NA Standing Committee behind Closed Doors
On November 1, at the extraordinary sitting in the closed procedure moderated by Gevorg Kostanyan the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection debated and endorsed the draft law on Announcing Pardon on the Criminal Cases on the occasion of 2800th of Erebuni-Yerevan Establishment and the 100th Anniversary of Declaration of Independence of the First Republic of Armenia.