ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է համաներում հայտարարելու վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 1-ին Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում փակ ընթացակարգով երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին» օրենքի նախագծին:

На закрытом заседании постоянной комиссии НС обсужден во втором чтении законодательный пакет об объявлении амнистии
1 ноября Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством Г.Костаняна на закрытом внеочередном заседании обсудила во втором чтении и вынесла положительное заключение по проекту закона “Об объявлении амнистии по уголовным делам в связи с 2800-летием основания Эребуни-Еревана и 100-летием провозглашения независимости Первой Республики Армения”.